Dom

Deweloperzy i rodzina na swoim

Własne M jest marzeniem niejednej młodej pary. Jednak w czasach , gdy ciężko odłożyć tak znaczną sumę pieniędzy potrzebna na zakup mieszkania, młodzi bardzo często decydują się na przeczekanie sytuacji mieszkając w domu rodzinnym lub wynajmując mieszkanie. Jednak ceny wynajmu – szczególnie w miastach takich jak Kraków czy Warszawa, niejednokrotnie są tak wysokie, że odpowiadałyby ratą kredytu hipotecznego. Dlatego też tak dużą popularnością przez wiele lat cieszył się program Rodzina na Swoim. Warunki korzystania z programu były bardzo atrakcyjne – jednak by przystąpić do programu należało spełnić bardzo konkretne kryteria. Bardzo wiele młodych ludzi zdecydowało się na skorzystanie z tego programu – gdyż bez niego nie mieliby możliwości zakupu własnej nieruchomości.

Sytuacja ta spowodowała, że rynek nieruchomości zaczął się zmieniać. Nagle pojawiło się zapotrzebowanie na niewielkie i stosunkowo tanie mieszkania Warszawa (więcej na taniemieszkania.pl). To skłoniło deweloperów do budowania właśnie takich niewielkich metraży położonych na obrzeżach miast. Mieszkania od dewelopera bardzo często więc budowane były z myślą o młodych ludziach, którzy decydowali się zaciągnąć kredyt na zasadach jakie ustanawiał program. Takie mieszkania od dewelopera początkowo cechowały się naprawdę niskim standardem – z czasem deweloperzy w obliczu rosnącej konkurencji, zaczęli większa wagę przykładać do jakości oferowanych usług.

Sprzedaż mieszkań i tak nie jest prosta działalnością. Ostatnimi czasy upadło wiele biur nieruchomości właśnie ze względu na brak klientów. Mieszkania Kraków (sprawdźcie ofertę taniemieszkania.pl!) były dokładnie profilowane i przygotowywane dla ludzi z określoną sumą pieniędzy i wymaganiami. Zwykłe pośrednictwo jest trudniejszą pracą – nie tylko ze względu na ogromną konkurencję, ale również dlatego, że biuro w pewnym sensie nie miało wpływu na oferowane przez siebie nieruchomości. To przecież prywatne osoby zlecały im sprzedaż konkretnego lokalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *