Uncategorized

Polskie sprawdzone sposoby na przeziębienie

Polskie sprawdzone sposoby na przeziębienie

Przeziębienie może nas dopaść o każdej porze roku. Zimą wystarczą zbyt lekkie ubrania, latem zaś bliskość (zdradliwej niestety) klimatyzacji. Co zatem zrobić, gdy przeziębienie daje o sobie pierwsze znaki? Wypróbujcie jeden ze znanych sposobów, z których korzystały już nasze mamy i babcie.

– Jednym z najpopularniejszych polskich sposobów na przeziębienie jest wypicie gorącej herbaty z dodatkiem imbiru bądź soku malinowego, nawet jesli jesteśmy kawoszami i zawsze pijemy dobrą kawę…. Nic tak bowiem nie rozgrzewa organizmu, jak ciepłe płyny. Dodatek imbiru dodatkowo działa tutaj przeciwzapalnie.
– Innym znanym zabiegiem, z którego zresztą korzystamy na co dzień jest gorąca kąpiel. Taka kąpiel nie tylko zapobiegnie rozwojowi wirusa (któremu do rozprzestrzenienia się sprzyja ok. 30-stopniowa temperatura), ale też za sprawą pachnących dodatków w postaci olejku nasze drogi oddechowe udrożnią się. Połączmy zatem przyjemne z pożytecznym i wylegujmy się w wannie bez wyrzutów.

– Sprawdzonym sposobem na pokonanie pierwszych oznak przeziębienia jest także użycie maści rozgrzewających. Najlepiej wsmarować ją w plecy bądź w klatkę piersiową, co sprawi, że będziemy ją swobodnie wdychać.
– Niemałe znaczenia przy przeziębieniu mają także zioła. Należy wyróżnić tu chociażby majeranek czy rumianek. Kojąco działa także szałwia oraz eukaliptus. W czym pomagają? Chociażby w zlikwidowaniu uporczywego kaszlu oraz szybszemu pozbyciu się kataru. Warto mieć je zatem pod ręką (np. w doniczkach w kuchennych).
– Kolejny sposób z pewnością spodoba się męskiej części czytających. Dlaczego? Otóż (częściowym) rozwiązaniem przy przeziębieniu jest rozgrzanie się… alkoholem. Za sprawą owego rozgrzania, szybciej zwalczana jest infekcja. Co warto spożywać? „Lekarskimi” trunkami są tutaj grzane wino lub wódka z pieprzem.

– Na koniec warto przypomnieć magiczną moc dobrego, staropolskiego, prawdziwie polskiego rosołu. Już jego kilka łyżek działa zbawiennie na organizm. Pijmy go zatem jak najczęściej.

A Wy jakie znacie sposoby na przeziębienie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *